Your cart is currently empty!

Как да спестите пари за децата си
Доверителен фонд може да бъде създаден с всякаква сума пари, но обикновено няма смисъл, освен ако не разполагате с голяма сума пари в него.
Дали искате да научите детето си на интелигентни стратегии за управление на парите, да му помогнете да си плати за образование или да го настроите за финансов успех като възрастен, все ще е важно да започнете да спестяватя за него от рано.
Важно е обаче и да използвате правилния инструмент за тази житейска цел.
Много родители гледат на собствения си дом като капитал в спестовна сметка. Проблемът с това е, че не знаете дали ще имате достъп до тези пари. Ако пазарът на жилища или икономиката се колебае, няма гаранция, че ще можете да продадете дома си или да рефинансирате, за да се възползвате от собствения му капитал.
За щастие можете да осигурите дългосрочни спестявания за децата си с няколко стратегически метода и подходящите за тази цел инструменти.
Ето как да спестите пари за децата си:
Създайте детска спестовна сметка.
Отворете попечителска сметка.
Използвайте вашия Инвестиционен акаунт за дългосрочни цели.
Заделете сума пари в доверителен фонд.
Направете подходяща застраховка ЖИВОТ със спестовен или инвестиционен елемент.
Всяка спестовна сметка и метод предлага различни предимства и недостатъци. Консултирайте се, проучете и се информирайте, за да научите повече за спестяването на пари за децата в дългосрочен план.
Създайте детска спестовна сметка
Повечето банки предлагат спестовни сметки за деца, които родителите могат да притежават. Тези сметки могат да помогнат на децата да развият навика да спестяват, а не да харчат всичките си пари. Целият аспект на този вид “преподаване” е огромен. Родителите могат да организират периодични преводи на надбавки, а децата могат да играят активна роля в управлението на парите си, като същевременно печелят и известен интерес. Вероятно ще се запитате в какво се изразява тяхната роля? – Всеки отговорен родител подражава на отговорното събиране на пари в детските касички. Помните ли ги, винаги сладки розови прасенца. И днес са актуални. Всъщност темата за парите е доказана в този пример, че никога няма да бъде безотговорност. Тя предполага усилие и съхранение, а след това и управление.
Този вид сметки имат редица преимущества. Например дивидентите се изплащат по спестовни сметки за деца, след като балансът достигне 100 валутни единици. С порастването на децата те могат да бъдат преместени в сметки за тийнейджъри и да им бъде издадена дебитна карта. „Тийнейджърската дебитна карта Visa (за тийнейджърски сметки) има по-ниски лимити за разходи и теглене“. Родителите остават съсобственици на тийнейджърски акаунти, за да им помогнат да контролират и подпомагат управлението на парите при необходимост.
Отворете попечителски акаунт
Попечителската сметка може да е най-подходяща за тези, които искат да спестят пари за децата си, но не искат да имат достъп до паричните средства, докато децата не станат пълнолетни. Парите се държат на името на детето, но тук разликата е, че вие депозирате парите. Вие управлявате акаунта. Тук следва да внимавате при недоброжелателни обстоятелства като прекъсната семейна единица. Не бива да контролирате само при семейна цялост бъдещето на детето.
Попечителските сметки не осигуряват същите данъчни облекчения като други подходящи инструменти за тази цел, но те може да са добър избор за родители, които не са сигурни, че детето им ще отиде в колеж или университет, или които искат да осигурят финансов подарък след достигането на зряла възраст. След като детето достигне пълнолетие, парите от попечителската сметка му се превеждат.
Използвайте вашия Инвестиционен акаунт за дългосрочни цели
Потапянето в пенсионните ви спестявания на парите за образованието на вашите деца може да не звучи като интелигентен план, но финансовите експерти казват, че няма причина да не можете да използвате инвестиционния си портфейл за покриване на образователни разходи. Парите така или иначе трябва да се спестят за университет и пенсия. Смесването на средствата е ОК, стига да се прави с правилно планиране. Ако планирате да изчерпите сметката, уверете се, че имате друг източник за пенсионните спестявания.
Поставете парите в доверителен фонд
Макар и не толкова често срещан, доверителният фонд е друг начин за спестяване на пари за образование на деца. Повечето от нас нямат достъп до (един основен), защото повечето от нас не са толкова богати. Доверителен фонд може да бъде създаден с всякаква сума пари, но обикновено няма смисъл, освен ако не разполагате с голяма сума пари в него. Адвокат трябва да изготви документите за доверие и трябва да бъде назначен някой, който да управлява парите. И все пак, за богатите семейства доверителен фонд предлага по-голям контрол върху плащанията, защитава парите в брой от кредиторите и гарантира, че активите на детето не се разделят по време на развод.
Направете подходяща застраховка ЖИВОТ със спестовен или инвестиционен елемент
Един от основните модели днес в развития свят неслучайно е осигуряването на финансова цел “Образование на деца” плюс защита на самата цел от непредвидени житейски обстоятелства.
Времето е основният фактор, който е показал, че понякога плановете ни са повече въображение и по-малко реалност. Не всичко зависи от нас, нали? Точно затова стартирането на застрахователен план със спестовен или инвестиционен характер е един от най-разпространените модели в последните две десетилетия по света за тази и други важни житейски цели.
Застраховките ЖИВОТ със смесен характер са добра алтернатива за родители, които желаят да обезпечат житейския риск през целия период на изпълнението на целта. Тук е от съществено значение да се обърнете към подходящата компания и да не подценявате компетентното мнение на професионалната финансова консултация за определянето на правилните параметри.
Предимствата на този модел са гарантирано професионално отношение към житейските непредвидени рискове, екип от професионалисти зад управлението на вложенията, както и данъчни и други социални привилегии. Недостатъкът е, че за по-възрастните е по висока цената на житейския риск.
Подготвил
Сесгин Шефкетов
Личен Финансов Консултант
Последвай за още на:
fb: moneynplan
IG: moneynplan
www.moneynplan.com
Вашият коментар